Električni enotirni sistem (EMS)

Električni enotirni sistem (EMS)

Notranji transportni sistem, ki avtomatizira in racionalizira pretok palet z vozički na lasten pogon, ki se premikajo po elektrificiranih tirnicah.

Proizvod

Avtomatizirana rešitev za visoko hitrostni transport palet. Idealno za dolge razdalje

Električni enotirni sistem je sestavljen iz vozičkov na lastni pogon, ki premikajo palete vzdolž zaprtega kroga elektrificiranih tirnic (pritrjenih na tla ali obešenih s stropa). Ta popolnoma nastavljiva rešitev omogoča načrtovanje vezij različne zahtevnosti in velike dolžine za hitro in učinkovito povezovanje različnih območij.

Vozički, ki jih vodi programska oprema, ki ureja promet in določa najprimernejšo pot, se premikajo po vezju in prenašajo palete med različnimi mesti natovarjanja in raztovarjanja. Mecaluxov električni enotirni sistem zaradi svoje hitrosti povečuje pretok blaga v vseh vrstah skladišč in proizvodnih centrov.

Električni enotirni sistem je sestavljen iz vozičkov na lastni pogon, ki prevažajo palete

Prednosti električnega enotirnega sistema

  • Visoka hitrost: vozički dosežejo hitrost do 100 m/min kadar so obremenjeni in 120 m/min kadar so prazni. Zaradi tega je sistem hitrejši od transporterjev, kar zagotavlja večji pretok palet na uro.
  • Dolge razdalje: električni enotirni tokokrogi so odlična rešitev za avtomatizacijo transporta paletiziranega tovora med oddaljenimi točkami.
  • Inteligentni sistem: nadzorni sistem skladišča (WCS) v realnem času oceni promet v tokokrogu in potrebe po nakladanju/razkladanju, da razdeli naloge med razpoložljive vozičke. Vsakemu vozičku dodeli najhitrejšo pot do cilja, pri čemer dinamično spreminja poti, da se izogne ozkim grlom.
  • Diskontinuirano avtonomno gibanje: vozički samostojno krmarijo po dodeljeni poti. Tako lahko sledijo različnim potem znotraj istega tokokroga in uporabljajo bližnjice ter obvoze.
  • Popolnoma nastavljivi tokokrogi: možno je oblikovati tokokroge, ki se razlikujejo po zahtevnosti, z ravnimi in ukrivljenimi odseki, vmesnimi stikali, bližnjicami, vzporednimi potmi, parkirišči in vzdrževalnimi območji.
  • Prilagodljivost in razširljivost: stranke lahko dodajo nove vozičke in razširijo tokokrog, da se prilagodijo povečani proizvodnji. Prav tako lahko ustvarijo nove postaje za nakladanje in razkladanje palet ali spremenijo lokacijo obstoječih postaj.
  • Tiho, varno kroženje: zasnova vozičkov in uvedba naprednih tehnik pospeševanja in zaviranja zagotavljata gladke in tihe premike. Neprekinjena sinhronizacija med sosednjimi vozički zagotavlja ohranjanje varnih razdalj.
  • Energetska učinkovitost: parkirišča uporabnikom omogočajo, da število vozičkov v obratovanju prilagodijo delovnim obremenitvam, kar znatno zmanjša porabo energije.
  • Enostavno vzdrževanje: vozički se preusmerijo v pomožni tokokrog za izvajanje vzdrževalnih nalog, kar zagotavlja neprekinjeno delovanje preostalega sistema.
Električni enotirni sistem je visoko hitrostna rešitev, ki pospešuje pretok palet

Električni monorail pospeši notranji pretok palet brez posredovanja operaterja. Izdelki samodejno prispejo na svoja mesta za shranjevanje in prevzem, njihov vstop in izstop iz AS/RS pa je veliko hitrejši in bolj racionaliziran

Saar Originia Foods
Fernando Pellitero Generalni direktor
Saar Originia Foods
(Ejea, Španija)

Uporaba električnih enotirnih sistemov za palete

Okretna, vsestranska notranja transportna rešitev za avtomatizacijo pretoka palet

Ta prilagodljiv sistem pokriva dolge razdalje in omogoča konfiguracijo izjemno raznolikih poti. Lahko se prilagodi različnim funkcijam v različnih vrstah skladišč in proizvodnih centrov.

Enotirni transportni sistemi povezujejo različna območja znotraj objekta

Povežite območja znotraj objekta

Enotirni transportni sistemi avtomatizirajo pretok palet med skladiščnimi območji.

Elektrificirani enotirni sistemi povezujejo proizvodne linije s skladiščem

Povežite skladišče s proizvodnjo

Elektrificirani enotirni sistemi povezujejo proizvodne linije s skladiščem.

Paletni enotirni sistemi lahko povežejo različna skladišča

Povežite različna skladišča

Paletni enotirni sistemi so idealni za povezovanje skladišč v ločenih stavbah, saj omogočajo konfiguracijo dolgih vezij.

Električni enotirni sistem lahko oskrbuje odpremno območje

Oskrba odpremnih območij

Električni enotirni sistemi pospešujejo transport palet do odpremnega območja in njihovo razvrstitev v polnilne kanale.

Modeli električnih enotirnih sistemov

Stropni ali talna: dve možnosti za iskanje najboljše rešitve

Sistemi s transportnimi vozički so lahko nadzemni ali talni, odvisno od lokacije tirnice, vzdolž katere krožijo vozički. Zmogljivost obeh gradbenih sistemov je zelo podobna. Izbira bo odvisna od njihove specifične uporabe in značilnosti objekta stranke.

Študije primerov

100-odstotno avtomatizirano skladišče na ključ za podjetje Würth v La Rioji

Nemško podjetje za pritrdilne elemente, konektorje in montažne komponente Würth je odprlo novo avtomatizirano silosno skladišče v La Rioji (Španija). Ta zelo velika namestitev pomeni, da lahko podjetje oskrbuje svoje trgovine Wúrth po vsej Španiji, pa tudi stranke, ki so preko spleta kupile orodja, svedre, matice in vijake. Preberite več

Oglej si več študij primerov

Komponente električnega enotirnega sistema

Za tokokroge električnega enotirnega sistema so značilni predvsem elektrificirana tirnica, ki določa pot, in avtonomni vozički, ki se premikajo po njej ter prevažajo palete.

Mecaluxov električni enotirni sistem je opremljen z sklopom varnostnih naprav in mehanizmov. Preprečujejo trke med vozički in omogočajo njihovo nemoteno navigacijo po celotnem tokokrogu.

Talni vozički vključujejo 2 pogonski glavi in 2 kolesi

Vozički (na tleh nameščen sistem)

Izjemno robustna, kompaktna vozila, ki se uporabljajo za prevoz palet vzdolž talnih enotirnih tokokrogov. Pogonska enota je odgovorna za premikanje vozičkov vzdolž elektrificirane tirnice.

Talne tirnice so pritrjene na tla skladišča

Tirnice (na tleh nameščen sistem)

Aluminijasti profili, pritrjeni na tla objekta. Te komponente tvorijo tokokrog, vzdolž katerega se premikajo vozički. Vključujejo bakrene vodnike, ki oskrbujejo vsak voziček z električno energijo.

Nadzemni vozički krožijo vzdolž tirnice, nameščene na stropu objekta

Vozički (nadzemni sistem)

Visoko zmogljiva, avtonomna vozila, ki se uporabljajo v nadzemnih transportnih sistemih. Ti vozički se premikajo vzdolž stropno nameščene elektrificirane tirnice s pomočjo pogonske enote.

Nadzemne tirnice so nameščene na stropu skladišča ali na drugi dvignjeni konstrukciji

Tirnice (nadzemni sistem)

Aluminijasti profili, obešeni s stropa ali druge dvignjene konstrukcije v objektu. Določajo tokokrog, po katerem vozički potujejo v skladiščih z nadzemnimi električnimi enotirnimi sistemi. Te tirnice vključujejo bakrene vodnike, ki dovajajo energijo, ki omogoča premikanje vozičkov.

Pogonske glave omogućuju kretanje vozika

Pogonske glave

Te komponente, ki jih sestavljata motor in kolo, so zasnovane tako, da zagotavljajo okretno in učinkovito gibanje. Vgrajene so tako v nadzemne kot talne vozičke, nameščene na tleh in se polnijo s premikanjem vozička vzdolž tirnice.

Vsak voziček je opremljen z transporterjem

Transporterji

Vsak voziček, bodisi nadzemni ali talni, je opremljen z valjčnim ali verižnim transporterjem, ki mu omogoča prenos palet na nakladalne in razkladalne postaje.

Vozički so opremljeni s PLC, ki komunicira s programsko opremo za upravljanje voznega parka

PLC na vozilu

Vozički so opremljeni s programabilnim logičnim krmilnikom na vozilu (PLC), ki komunicira s programsko opremo za upravljanje voznega parka za sprejemanje naročil z nalogami, ki jih je treba izvesti. PLC na vozilu nadzoruje tudi stanje vozička in pošilja naročila za zagon in ustavitev gibanja.

Varnostna ograja omeđuje krug od električnega enotirnega sistema

Varnostne ograje

Ograda, ki označuje in omejuje dostop do enotirnega transportnega tokokroga.

Fotoćelije zgotavljano varno razdaljo med vozički v vsakem trenutku

Fotocelice

Le te zagotavljajo varno razdaljo med vozički v vsakem trenutku.

Odbijači ublažavaju silu koja nastaje u slučaju kontakta z drugim vozičkom

Odbijači

Deli, zasnovani za absorpcijo sile, ki nastane ob morebitnem stiku z drugim vozičkom (npr. med vzdrževalnimi deli).

Hidravlični blažilniki osiguravaju stabilnost kretanja vozička

Hidravlični blažilniki

Te komponente kompenzirajo silo, ki jo povzroča obremenitev vozička. Preprečujejo zibanje ali nagibanje in zagotavljajo stabilnost, ko se vozilo premika vzdolž steze.

Pogosto zastavljena vprašanja

Električna enotirnica je avtomatiziran nekontinuiran transportni sistem palet, sestavljen iz vozičkov, ki jih poganja elektromotor. Ta vozila se premikajo po zaprtem tokokrogu elektrificiranih tirnic in prevažajo palete med različnimi nakladalnimi in razkladalnimi postajami, ki se nahajajo na različnih točkah vzdolž poti. Ta izjemno okretna in učinkovita rešitev pokriva dolge razdalje in znatno pospeši notranji prevoz paletiziranega tovora. Lahko se prilagodi zahtevam različnih vrst skladišč.

Vozički enotirnega sistema za ravnanje z materialom so hitra vozila, ki dosežejo do 100 m / min kadar so obremenjeni in 120 m / min kadar so prazni.

Največja nosilnost posameznega vozička je 1.500 kg.

Vozički so kompatibilni s paletami dimenzij 800 x 1.200 mm, 1.000 x 1.200 mm in 1.200 x 1.200 mm ter pol-paletami 600 x 800 mm. Prav tako jih je mogoče prilagoditi za rokovanje s paletami drugih velikosti glede na zahteve stranke, kot so palete GMA (Severna Amerika).

Elektrificirani enotirni sistemi so primerni za širok razpon temperatur, od -30 °C do 40 °C. Zato so odlična rešitev za avtomatizacijo pretoka paletiziranega tovora v hladilnicah in zamrzovalnicah.

Programska oprema spremlja promet vzdolž električnega enotirnega tokokroga v realnem času in dodeljuje naloge, ki jih morajo opraviti različni vozički. Ta program prejema delovne naloge iz sistema za upravljanje skladišč (WMS) in jih razdeli med vozičke. Označuje postaje za natovarjanje in raztovarjanje, do katerih se mora odpraviti vsak voziček, in jim dodeli najučinkovitejšo pot za dokončanje naloge.

V tokokrogih nadzemnih transportnih sistemov se vozički na lasten pogon premikajo vzdolž aluminijastih tirnic, pritrjenih na strop ali drugo dvignjeno konstrukcijo. Pri talnih enotirnih transporterjih pa so tirnice pritrjene na tla skladišča.

Nadzemni transportni vozički se uporabljajo, kadar je potrebno iz tal skladišča odstraniti ovire, da se omogoči kroženje druge opreme za ravnanje s tovorom. Poleg tega olajšajo čiščenje v okoljih s strogimi higienskimi zahtevami, na primer v podjetjih v živilskem sektorju. Prav tako so idealni za stavbe s tlemi, ki so slabo izravnana ali nimajo potrebne trdnosti.

Talni električni enotirni sistemi se običajno uporabljajo pri zasnovi srednje dolgih vezij. So enostavni za namestitev in omogočajo majhen polmer obračanja.

Tako kot elektrificirani enotirni sistemi so tudi sistemi paletnega transporterja zasnovani tako, da avtomatizirajo notranji pretok paletiziranega tovora. Transporterji izstopajo po svoji sposobnosti neprekinjenega gibanja, kar omogoča istočasni prevoz večje količine palet. Poleg tega lahko za razliko od električnih enotirnih sistemov transporterji kopičijo palete; to pomeni, da jih lahko obdržijo v stanju pripravljenosti, da ustvarijo začasne razmike ali uravnavajo pretoke.

Čeprav so elektrificirani enotirni sistemi diskontinuirana notranja transportna rešitev, so hitrejši od transporterjev. Lahko dosežejo hitrosti do 100 m / min kadar so natovorjeni v primerjavi z 20 m / min, ki jih dosežejo transporterji. Zato so električni enotirni sistemi prava izbira pri načrtovanju srednjih ali dolgih vezij ali povečanju hitrosti transporta palet.

Električni enotirni sistemi in avtonomni mobilni roboti (AMR) so avtomatizirane rešitve, namenjene prenosu posameznih bremen med dvema točkama. Elektrificirani enotirni sistem temelji na uporabi vozičkov, ki prevažajo palete vzdolž zaprtega kroga z določenim obsegom. AMR pa se prosto gibljejo po celotnem objektu po dinamičnih poteh, prilagojenih vsaki nalogi. Prav tako jih ne zavezujejo zaprti navigacijski krogi ali območja delovanja z omejenim dostopom.

AMR je mogoče lažje vključiti v postavitev skladišča kot električne enotirne sisteme, saj ni potrebna namestitev tirnic ali varnostnih ograj. Vendar pa so električni enotirni sistemi pogosto optimalna alternativa v scenarijih, ki zahtevajo velik pretok palet. To je zato, ker bi bilo treba za obvladovanje takšne delovne obremenitve z AMR vložiti v zelo veliko floto.

Da. Električni enotirni sistem je izjemno vsestranska notranja transportna rešitev, prilagojena značilnostim naročnikovega objekta. Zahvaljujoč tej prilagodljivosti je mogoče tokokrog prilagoditi posebnim zahtevam. Na primer, lahko se dodajo krivulje in stikala za ustvarjanje bližnjic, vzporednih poti, diagnostičnih postaj ali parkirišč.

Da. Električni enotirni sistem se lahko na primer uporablja za povezavo skladiščnih sistemov v ločenih skladiščih. V ta namen se običajno načrtuje predor ali most za namestitev dela tokokroga, ki se uporablja za povezavo obeh stavb.

Da, enotirni sistemi za ravnanje z materialom so opremljeni z več varnostnimi napravami. Le te vključujejo fotocelice, odbijače in blažilnike za nemoteno in stabilno gibanje vozička po celotnem tokokrogu. Poleg tega varnostne ograje označujejo območje tokokroga, da omejijo dostop do območja delovanja vozička in preprečijo incidente, v katere so vpleteni ljudje ali drugi stroji.

Vprašajte strokovnjaka